האתגר במעבר דירה, כך תעשו זאת נכון - הובלות דוד
פורטל לקוחות
האתגר במעבר דירה, כך תעשו זאת נכון

האתגר במעבר דירה, כך תעשו זאת נכון

מלא את הפרטים הבאים

שדה חובה

מעבר דירה הוא תהליך מאתגר לכל הדעות. לכן ריכזנו עבורכם את כל הטיפים שיעזרו לכם לעבור את היום, לנהל נכון את הזמן שלכם ולהימנע מטעויות הרות גורל עד כמה שאפשר.


עד כמה אדישים שלא תהיו ועד כמה שתשדרו לעולם רוגע ושלווה, כמעט ואין אדם שלא חווה לפני מעבר דירה איזו התמוטטות עצבים קטנה. ואין זה בלתי נמנע – מדובר ביום אשר אליו נלווים חששות לא מעטים. כדי להתגבר על האתגר, הכנו עבורכם רשימה של עשה ואל תעשה, בעזרתה תוכלו להתמודד עם כל אתגר שנקרה בדרכם ואפילו לעשות זאת על הצד הטוב ביותר. אז הנה מתחילים.

אל תחכו לרגע האחרון

ברגע שמצאתם דירה שעונה על הצרכים שלכם ואתם יודעים את מועד המעבר המדויק, מומלץ להתחיל לארוז ולעשות קצת סדר בדברים. גם עם חברת הובלות מומלץ שלא לחכות לרגע האחרון, תיאום מראש יבטיח שתקבלו את המועד שאתם רוצים ושחברת ההובלות שבחרתם תהיה זמינה עבורכם באופן מרבי. מומלץ גם ששלב הארגזים והאריזה לא יחכה לרגע האחרון.

כדאי להתארגן מראש ולא לחסוך בהוצאות, להזמין ארגזים בגדלים שונים וכן ארגזים בעלי מידת עמידות שונה, על מנת שתוכלו לארוז סוגים שונים של חפצים.

ערכו רשימה של התכולה

לרוב חברת ההובלות תספק לכם הצעת מחיר בהתאם לתכולה שברשותכם, לכן הסדר חשוב, כמו גם ההכנה והארגון מבעוד מועד וזאת אם ברצונכם לקבל הצעת מחיר עדכנית ומשתלמת.

כדי לקבל אומדן לגבי כמות העבודה הנדרשת, לרוב חברת ההובלות תשלח אליכם נציג ורצוי שתהיה לכם רשימה של כל הציוד הנדרש להובלה בזמן שהנציג מגיע לביתכם. רשימה זו תוכל לשרת אתכם גם ברגע הפריקה, כך תוכלו לוודא שכל הארגזים אכן הגיעו ליעדם ולסמן וי.
 

אל תתפשרו על חברת ההובלות

לעיתים מפאת חוסר זמן או סבלנות, אנשים קופצים על חברת ההובלות הראשונה שהם בדקו. הסיבה לכך שאין להם זמן או רצון לערוך השוואת מחירים, לברר על השירותים הניתנים, לשאול שאלות נחוצות, לשמוע המלצות או לקבל חוות דעת של לקוחות מרוצים. לעיתים יהיה זה מתכון לאסון ולעיתים הצלחה חסרת תקדים. אך השאלה אותה יש לשאול – האם זהו סיכון שהנכם רוצים לקחת ביום כל כך חשוב בחיים?

בחרו את המועד בקפידה

ישנם מועדים אופטימליים לביצוע הובלות, העונה הקרה היא אחת מהם. רוב האנשים עוברים בקיץ ובאביב זהו לא סוד. בתקופה זו חברת ההובלות עובדת במלוא המרץ ומחלקת את זמנה בין לקוחות. כמו כן, קרוב לוודאי שבתקופה זו תהיה זמינות נמוכה יותר מטעם החברה וגם המחירים יעלו. בתקופת החורף לעומת זאת, מחירי ההובלות יורדים באופן משמעותי וגם חברת ההובלות זמינה יותר, כך שצפוי לכם מעבר שקט, נוח ויעיל.

אל תזמינו שירותי הובלה רק בגלל מחירים מוזלים

המחיר הוא אומנם אחד הפרמטרים החשובים לבחירת חברת הובלות, אך הוא אינו החשוב ביותר. ישנם פרמטרים אחרים אשר צריכים לבוא לפניו ברשימה ולכן מומלץ שלא להתפתות ישר למחירים מוזלים. אל לנו לשכוח, שלעיתים, מה שעולה זול כיום, יכול לעלות ביוקר בעתיד.

וודאו יש ביטוח לתכולה

ואם בפרמטרים חשובים לבחירת חברת הובלות עסקינן, אחד מהפרמטרים החשובים ביותר הוא ביטוח תכולה. הציוד שלכם ותכולת הבית צריכים להיות מבוטחים על ידי חברת ההובלות, על כל צרה שלא תבוא. לפני שאתם מזמינים חברה כזו או אחרת, עליכם לבדוק האם היא מציעה ביטוח ואם כן באיזה היקף. אנו מציעים לכם שלא להתפשר על פחות מהטוב ביותר עבור תכולת הבית שלכם.
 

חתמו על חוזה ואל תסתמכו על לחיצת יד

הסכם שבעל פה יכול להיות בר תוקף, אך מדוע להסתמך עליו כאשר אפשר לחתום על חוזה כתוב וברור? תיאמתם את כל הפרטים עם חברת ההובלות, לרבות הסכם התשלום? וודאו כי אתם חותמים על חוזה שמעגן את כל אשר סיכמתם וכולל את כל הסעיפים הקטנים – כמו למשל מועד ההובלה, סעיפי הביטוח וכיוצא בכך, כי רק בדרך זו תוכלו להימנע ולמנוע אי נעימויות או אי הבנות מסוגים שונים.

אל תארזו ציוד רגיש או יקר ערך

אם יש לכם ציוד יקר ערך כמו תכשיטים שעוברים במשפחה מדור לדור, כלי נשק עם רישיון או אפילו מסמכים חשובים שאתם נוהגים לשמור בכספת, רצוי ומומלץ שאת החפצים הנ"ל לא תארזו או תכללו אותם בהובלה. מוטב כי תשמרו אותם עליכם או אף תפקידו אותם אצל חברים או בני משפחה ליום המעבר. כך תוכלו להימנע מעוגמת נפש או מאובדן.
 

הקפידו לנהל נכון את הזמן שלכם

כדי לעבור את יום המעבר בשלום, עליכם לנהל את הזמן שלכם נכון. התארגנו מבעוד מועד ליום המעבר, התחילו לארוז כשיש לכם זמן, מסרו חפצים שאין לכם בהם עוד צורך וערכו רשימה של כל הציוד אותו מעבירים ליעד החדש. כמו כן, דאגו לקחת יום חופש מהעבודה ולהיות זמינים ובקשו עזרה מבני המשפחה, אם יש לכם אפשרות, תוך שאתם דואגים שתהיה פריסה של אנשים לכל אורך הדרך - גם בבית שעוזבים, גם במהלך הנסיעה עם חברת ההובלות וגם ביעד החדש.


בעזרת ארגון והיערכות מוקדמת ועל ידי רשימת עשה – אל תעשה, תוכלו לעבור כל מעבר בשלום ויותר מכך – לוודא שהיום לו חיכיתם כל כך יתנהל על הצד הטוב ביותר.