טיפים לחיסכון במעבר דירה - הובלות דוד
פורטל לקוחות
טיפים לחיסכון במעבר דירה

טיפים לחיסכון במעבר דירה

מלא את הפרטים הבאים

שדה חובה

טיפים לחיסכון במעבר דירה

לא משנה מה הסיבה מאחורי המעבר שלכם, בין אם החלפתם מקום עבודה, שיניתים סטטוס זוגי, או הרגשתם צורך בשינוי - החלפת דירה היא עניין שכרוך בהוצאה כספית לא קטנה, תכנון מקדים הוא תנאי הכרחי כדי לשמור על הכיס שלנו מלהתרוקן וכדי לייעל את התהליך כך שייעשה באופן הקל, המהיר והנוח ביותר עבורנו. מעבר יכול להיות אירוע מרגש במיוחד, אך עם זאת יש לזכור כי מדובר בעניין לא פשוט, ולכן ריכזנו עבורכם כמה טיפים שיחסכו לכם כסף, זמן וכאב ראש מיותר.


בחרו מוביל אמין ומומלץ

כדאי להתחיל לחפש מוביל זמן רב לפני יום המעבר, ובנוסף לשים דגש על ניסיונו, הרכב בו הוא מעביר את הדברים והכלים בהם הוא משתמש להובלה. תנו לחברים או למשפחה להמליץ לכם על מובילים שהם מכירים. מוביל ידידותי המוכר בסביבתכם עשוי לתת לכם מחירים טובים יותר עבור ההובלה, ומתוך היכרות אישית עם סביבתכם הקרובה הוא כנראה יזהר כפליים בעת ההעברה למען שמירה על המוניטין הטוב שצבר. כאשר הדברים עוברים בביטחה, אתם נהנים משקט נפשי ומחיסכון בכסף שעלול היה לצאת על תיקונים והחלפות ציוד שנפגם בהעברה.

מעלית היא יתרון וחסכון

אם אתם עוברים לדירה בבניין ללא מעלית, זיכרו כי תיאלצו לשלם סכום נוסף על המעבר כולו, במיוחד אם יש לכם ציוד כבד להרמה כגון ספות, ארונות, מקרר ומכונת כביסה. ציינו מראש את העובדה שאין מעלית ובדקו אם במקרה הצורך יש לחברת ההובלות שבחרתם שירות הובלות במנוף או במות הרמה. כמו כן סכמו מראש על מחיר מסודר עם חברת ההובלה שבחרתם למניעת הוצאות לא צפויות. עד קומה שניה או שלישית ללא מעלית המחיר בדרך כלל נשאר בסדר גודל של קומה ראשונה, אך בקומות הגבוהות יותר עליית המחירים היא משמעותית ויש לשים לב לכך ולתכנן זאת מראש.

השקיעו באריזה

יש לוודא כי ברשותכם מספיק קרטונים לאריזה בהתאם לכמות הציוד שברשותכם. מדובר בכמות בלתי מבוטלת של קרטונים לכן אין להקל ראש בכך. קרטונים איכותיים נשארים לאורך שנים ויוכלו לשמש אתכם למעברים עתידיים או לאחסון.

רכשו ריהוט הניתן לפירוק והרכבה

טיפ חשוב הוא לרכוש ריהוט הניתן לפירוק והרכבה, אך כזה שיהיה גם איכותי ועמיד לאורך זמן. ריהוט חזק וחכם ישפר את איכות חייכם ויהפוך את מעבר הדירה לבטוח יותר. רכישת ריהוט איכותי המותאם במיוחד לפירוק ולהרכבה יבטיח שהוא לא ייחבל או יינזק בעת המעבר.

סגירת חשבונות ודיווח לרשויות

פנו לחברות התקשורת - האינטרנט, הטלפון והכבלים - כשבועיים לפני המעבר. עדכנו כתובת במשרד הפנים והיעזרו בשירותי הדואר בעדכון מוסדות וארגונים שונים בהחלפת הכתובת. בידקו את פרטי המונים - החשמל, המים הגז - גם בדירה הישנה וגם בזו החדשה, כדי שלא תיאלצו לשלם על שימוש של מישהו אחר. ואל תשכחו לשלם את החשבונות האחרונים - חוב הארנונה עד לתאריך היציאה, חוב המים וכדומה.

לסיכום

מעבר דירה הוא עניין ארוך, מעייף, ועמוס בפרטים. תמיד קיים החשש שתשכחו משהו, ורב הסיכויים שזה אכן יקרה, אך כדי למנוע טעויות קריטיות בתהליך - בקשו עזרה. החברים, המשפחה וגם חברת ההובלות יכולים לספק לכם שירותים שיקלו בעומס המוטל עליכם ויהפכו את כל חווית המעבר למהירה וקלה יותר.