כיצד לבצע הובלת ריהוט בצורה נכונה - הובלות דוד
פורטל לקוחות
כיצד לבצע הובלת ריהוט בצורה נכונה

כיצד לבצע הובלת ריהוט בצורה נכונה

מלא את הפרטים הבאים

שדה חובה

כיצד לבצע הובלת ריהוט בצורה נכונה

מעבר דירה הוא מאורע מכונן בחיי משפחה. השילוב של ארגון פיזי – אריזת תכולת הבית והכנת הבית החדש, עם תגובה רגשית – תערובת של התרגשות לקראת המקום החדש ולעיתים קושי בפרידה מהישן – מביאים את המשפחה למצב של תשישות ורגישות-יתר בשלבי ההעברה הראשונים. במקרה בו מגלים בני המשפחה שחלק מהריהוט נפגם במהלך ההעברה, או שנשברו חפצים שונים, נגרמת להם עוגמת נפש לעיתים בעוצמה גבוהה מאשר במצב רגיל.

 

מוביל הרהיטים שמגיע למשפחה צריך להביא זאת בחשבון, ולנהוג במשנה זהירות בחפצים המופקדים בידיו המקצועיות. ישנן דרכים אחדות בהן יכול המוביל להיעזר על מנת להימנע מגרימת נזק בשוגג לרהיטים ולחפצים אחרים.

רגע לפני – אריזה נכונה                                                                                  

על בני הבית להיערך בצורה נכונה למעבר. עליהם לעטוף היטב ולהניח בצורה זהירה ביותר חפצים שבירים. ניתן להניח ביניהם שכבת ריכוך כגון מגבת או שמיכה קטנה, וחשוב ביותר לציין על גבי הארגז מכל צדדיו שמדובר בחפצים שבירים.

פירוק רהיטים                                                                                                                

לא רק ארונות בגדים, שפירוקם הכרחי להובלה. כל רהיט שמורכב מחלקים שונים, רצוי לפרק לפני ההובלה ולהעמיס חלק אחר חלק. חלקים מורכבים עלולים להיפרד זה מזה  במהלך נשיאתם או בזמן הנסיעה ולהינזק.

עיטוף בחומר מגן                                                                                          

המוביל ועוזריו יכולים לעטוף את הרהיטים ביריעות ניילון נצמד עבות ביותר שנועדו למטרה זו. רהיטים המכילים מגירות כגון שידות, רצוי לשלוף אותן קודם ההובלה, אך במקרים בהם מסיבות שונות מעדיפים להשאיר את המגירה במקומה ניתן להשתמש בניילון הנצמד על מנת לקבע אותה במסילתה. לעטיפה של חפצים קטנים יותר ועדינים ניתן להשתמש בניילון בועות.

ארגון הריהוט במשאית                                                                                   

למוביל ריהוט מהבית ישנה יכולת טובה לתפיסת המרחב במשאית ההובלה. הוא יוכל למקם את הרהיטים כך שתהיה חלוקת משקל נכונה בין חלקי המשאית, וכן כדי למנוע תזוזות של חפצים ונפילתם תוך כדי נסיעה. בדומה לפאזל, כל רהיט, מוצר חשמלי וארגז-אחסון צריכים למצוא את מקומם בצורה מדויקת. כמו כן יש לתכנן הנחתם של הארגזים שתכולתם שבירה באופן שלא יפלו ממקומם ולא יונחו מעליהם חפצים כבדים אחרים.

הנחת משטחי ריכוך                                                                                  

כשמניחים רהיטים זה על גבי זה, או חפצים אחרים על גבי רהיט, רצוי לפרוש שכבת בידוד כלשהיא כגון מזרנים דקים או שמיכות. באופן זה נמנע חיכוך בין הרהיטים שעלול לגרום לשריטות ופגיעות אחרות.

שימוש בעגלות הובלה                                                                                 

הן בשלב העמסת הרהיטים והן בשעת פריקתם בבית החדש, מומלץ להשתמש ככל שניתן בעגלות הובלה. מעבר לשמירה על בריאות המובילים והפחתת העומס הפיזי, הדבר מסייע להעברה נכונה יותר ומונע פגיעות ושריטות בתחתית הרהיט.

פשוט, להיות אנושי – מילה לשני הצדדים                                                             

חיוך, מילה טובה וכוס שתיה קרה למובילים – ומאידך, זהירות יתרה כלפי הרהיטים כאילו היה זה רכושו הפרטי של המוביל.
כמה פשוט, ככה חשוב.