כיצד להימנע מטעויות במעבר דירה? - הובלות דוד
פורטל לקוחות
כיצד להימנע מטעויות במעבר דירה?

כיצד להימנע מטעויות במעבר דירה?

מלא את הפרטים הבאים

שדה חובה

כיצד להימנע מטעויות במעבר דירה?

מעבר דירה איננו עניין של מה בכך. הוא דורש תכנון לוגיסטי, גוזל הרבה מאוד זמן ומשאבים, וככלל מדובר על תקופה לא קלה למי שעובר דירה. כיצד ניתן להימנע מטעויות מיותרות בעת המעבר? הנה כמה עצות מועילות.

זה אף פעם לא פשוט לעבור דירה מדובר בתהליך האורך זמן ודורש היערכות והתארגנות. אך כמו כל בעיה מורכבת אותה ניתן לפתור בעזרת נוסחה מתאימה, גם מעבר דירה אפשר לעבור ללא טעויות ובקלות יחסית, בעזרת הטיפים המתאימים.

האם להעביר באופן עצמאי את תכולת הדירה?

כאשר מעבירים תכולת דירה באופן עצמאי אומנם ניתן לחסוך בעלויות, אך אין ספק כי מדובר על בזבוז של זמן יקר, שלכם ושל בני המשפחה או החברים בהם אתם נעזרים. בנוסף לכך, העברה עצמית טומנת בחובה מאמצים פיזיים לא מבוטלים במיוחד אם מעבירים חפצים גדולים כמו מקרר, ארונות, מערכת סלון ועוד, אשר ללא הציוד המתאים, מאמצים אלו עלולים להסתיים בנזקים לגוף ולרכוש. לכן יש לשקול היטב את נושא העלות מול תועלת ולבחור בגורם מקצועי.

אריזת התכולה

כצורך לחסוך בעלויות ישנם אנשים הבוחרים לארוז את התכולה לבד. אך אריזה שאיננה מקצועית יכולה לחבל בתכולת הדירה וגם היא גוזלת לא מעט זמן. ההמלצה החמה היא לבחור בחברה שבין שירותיה מציעה גם לארוז את תכולת הדירה. מה שכן יש לבדוק מי הם המובילים והאם הם מקצועיים, מכיוון שמובילים מקצועיים יבצעו את העבודה בזהירות ובמיומנות. כיום אנשים אשר מעוניינים לעבור דירה יכולים למצוא חברת הובלות שמציעה מעטפת כוללת של שירותים החל מאריזת תכולת הדירה וההובלה ועד לפריקה של החפצים וסידורם.

ואם כבר באריזה עסקינן

ישנם חפצים עדינים שיש לארוז אותם בצורה כזו שלא יגרם להם כל נזק. חפצים שכאלה עלולים להישבר בזמן ההובלה. מדובר על כלים העשויים מזכוכית, כמו כוסות למשל, אותן יש לעטוף היטב בנייר, רצוי בכמה שכבות, ולאחר מכן להכניסן לארגז. כאשר אורזים את אותם חפצים רגישים מומלץ לכתוב על הארגז שאכן מדובר על תכולה עדינה ולסמן אותם היטב כך שהמובילים יהיו ערים לכך. במקרה של חפצים יקרי ערך ומכשירים חשמליים יש לוודא עם חברת ההובלה באם היא מציעה גם אחריות וביטוח. חברות רבות מציעות ביטוח למקרים שחפצים נהרסים או נשברים, מה שמהווה יתרון משמעותי ושקט נפשי בעת המעבר.

בחירת החברה המתאימה

ישנן בשוק לא מעט חברות הובלה וההתלבטות איננה קלה. תמיד כדאי להתייעץ עם מכרים שזה לא מכבר עברו דירה ולשמוע מהם המלצות על חברת הובלה מקצועית ואמינה. רצוי לבחור חברה אשר מציעה את כל השירותים גם יחד, כלומר, שהמובילים אורזים את תכולת הדירה היטב, במקצועיות ומתוך ניסיון, לאחר מכן מובילים ולבסוף פורקים ומסדרים. בחירת חברה שכזו תחסוך הרבה מאוד כאבי ראש ותעניק לכם שקט נפשי. הבחירה בחברת המציעה שירות של הכל כלול מתאימה במיוחד לאנשים העובדים שעות מרובות ואין להם זמן להתעסק בנושאים הללו. כמו כן היא מתאימה למי שתכולת הדירה שלו היא רבה, וכמובן לאנשים שלא מעוניינים לבזבז זמן יקר על אריזות.

לא לוותר על שירות איכותי

יש לבחור חברה בעלת תודעת שירות גבוהה, במיוחד בתקופת המעבר הרגישה. לכן כדאי מאוד, עוד לפני שכירת שירותיה של החברה, לערוך פגישת היכרות ולקבל מושג באשר לנפשות הפועלות. זוהי אינדיקציה שאין לזלזל בה, המפגש יכול לתרום להחלטה שלכם באם החברה מתאימה לכם או לא.

שמרו על הכל מתועד

רצוי מאוד לקבוע לוחות זמנים מראש ואף כדאי מאוד להעביר את תכולת הדירה מוקדם בבוקר ולהיות ראשונים. את כל אשר סיכמתם עם חברת ההובלות עגנו בחוזה, היות ואם וכאשר החברה מפרה את ההסכם הנחתם עמה, ניתן לקנוס אותה. כאשר חותמים חוזה עם חברת הובלה יש לבדוק אותו היטב וגם להתייחס לאותיות הקטנות, למשל, מה החברה מציעה במקרים של נזקים לרכוש, תקלות למיניהן ועוד. כמו כן יש לסכם מראש את מחיר ההובלה, שלא יהיו שום טעויות, כמו למשל, שחברת ההובלה תנקוב במחיר מסוים, ואילו בסיום העבודה היא תנפח אותו.

על מה יש לשים דגש בעת בחירת חברת ההובלות?

יש ליידע את חברת ההובלה בכל הפרטים הנדרשים כמו מהי קומת הדירה, האם מדובר על בניין ללא מעלית או עם מעלית, האם יש חנייה ומה מרחק החנייה מהבניין וכדומה. לעיתים המובילים יכולים לגלות הפתעות לא צפויות בדרך ואו אז לדרוש תשלום הרבה יותר גבוה ממה שסוכם אתם מראש או אף להרגיש תסכול שיבוא לידי ביטוי בשירות שלהם. בנוסף, יש ליידע את המובילים באם יש חפצים אותם אינכם מעוניינים להעביר לדירה החדשה אך כן דורשים סידור הולם.

את כל הפרמטרים הנ"ל יש לקחת בחשבון בעת המעבר ובעזרתם גם אתם תדעו טוב יותר מה טומן בחובו מעבר דירה, תוכלו להתארגן בהתאם ולעבור את היום המאתגר ללא תקלות או מכשולים בדרכם להתחלה חדשה.