אחת ולתמיד – מה ההבדל בין פינוי דירה להובלת דירה? - הובלות דוד
פורטל לקוחות
אחת ולתמיד – מה ההבדל בין פינוי דירה להובלת דירה?

אחת ולתמיד – מה ההבדל בין פינוי דירה להובלת דירה?

מלא את הפרטים הבאים

שדה חובה

אחת ולתמיד – מה ההבדל בין פינוי דירה להובלת דירה?

מעבר דירה הוא כמעט תמיד הליך מורכב, ואין זה משנה באילו נסיבות הוא מתבצע – חיוביות או שליליות. יחד עם זאת, השוק בישראל מעניק פתרונות מגוונים ורבים לבעיה זו, במטרה להקל את מעבר הדירה עבור אנשים בכל רחבי הארץ.

המהות של שירות פינוי דירה

השירותים השונים הקשורים להזזת רהיטים וחפצים ממקום למקום עשויים להיות דומים בשמותיהם, אך להשתנות במהותם, ועקב כך – גם במחיריהם. לפיכך, כאשר אתם מחפשים אפשרות לפינוי דירות בחינם, הכוונה היא לכך שחברות המתמחות בניקיון ובפינוי של חפצים מדירות ומבתים בתמורה לכך שכל מה שאינכם צריכים נלקח על ידי אותו הצוות לשימושו, כפי שימצא לנכון. כך מדובר במצב המשתלם לכל הצדדים, אם בדירה המפונה יש הרבה חפצים שיש לפנות (משום שיש לפנות את המקום לאבזור חדש, או שהחפצים אינם מתאימים לדיירים הבאים).

מהי הובלת דירה?

הובלת דירה היא שירות שאינו יכול להינתן בחינם בשום צורה, משום שמדובר בהליך ארוך של העמסת חפצים על גבי משאית או כלי תחבורה גדול אחר – במטרה להובילם למשכנם החדש. במצב זה, שבו כל החפצים נשארים בבעלותם המקורית, הגורם המבצע את ההובלה אינו מרוויח שום דבר, אלא אם כן השירות משולם על פי המחירים המקובלים בשוק. חשוב מאוד להבדיל בין שני השירותים האלה, משום שללא הבנה עמוקה ותיאום ציפיות מדויק, עשוי להיווצר מצב לא נעים שבו אחד מהצדדים מצפה מהאחר למשהו שלא נקבע מראש, ואף אינו לגיטימי.

באילו מצבים דרוש פינוי דירה?

מצבים של פינוי דירה הם לרוב פחות חיוביים: בחלקם מדובר בדירה של אדם שנפטר, ולאחר שקרובי המשפחה ליקטו את כל מה שדרוש להם מהירושה שנותרה, החפצים שנשארו אינם שייכים לאף אחד, למעשה. במקרים אלה, ניתן לראות את היתרונות של אפשרות לפינוי דירות בחינם, משום שמגיעים אנשים מיומנים שאורזים את הכל, מפנים רהיטים כבדים, משחררים את השטח לקראת שירותי הניקיון ומאפשרים להוריד הרבה דאגות מהראש. מקרים נוספים שבהם פינוי דירה יהיה רלוונטי הם על ידי כונס נכסים – הליך לא נעים גם כן, ובנסיבות אלו התהליך מבוצע לצד שמאי וגורמים אחרים המעורבים בגביית חובות.

היתרונות של פינוי דירה לעומת הובלה

שירות פינוי דירה מתאים מאוד למקרים שבהם פחות ברור מה עושים עם החפצים שנותרו, בניגוד למעברי דירה רגילים, בהם יש להעביר את כל החפצים ממקום אחד לאחר – שם נדרש שירות הובלת דירות סטנדרטי. חשוב מאוד להבדיל בין שני המושגים, בכדי למצוא את השירות הדרוש במהירות ובקלות, ומבלי להשקיע זמן מיותר בבירור לגבי טיב השירות הניתן. פינוי דירות מתבצע לעיתים על ידי רוכלים או סוחרים שונים בשוק הפשפשים, או על ידי מומחים העוסקים בחידוש ובשחזור רהיטים ישנים. במקרים שבהם השירותים שלהם מתאימים – הם מציאה אמיתית. עם זאת, במעברי דירה רגילים, שירות סבלים ומובילים הוא התשובה.