הובלת סחורות בעזרת מלגזה - הובלות דוד
פורטל לקוחות
מלגזה – האמצעי המוביל בשינוע סחורות

מלגזה – האמצעי המוביל בשינוע סחורות

מלא את הפרטים הבאים

שדה חובה

מלגזה – האמצעי המוביל בשינוע סחורות

המלגזה היא כלי תחבורה שהוא למעשה כלי עבודה חשוב וחיוני ביותר עבור הרבה בתי עסק שמחזיקים מחסנים בהם יש הרבה סחורה שיוצאת ונכנסת. ייחודה של המלגזה הוא במזלג ההרמה שמאפשר הרמה של ציוד רב וכבד לגבהים ולאחסון. המלגזה היא ניידת וניתן להרים באמצעותה משאות כבדים ללא כל בעיה למקומות גבוהים שקשה להגיע אלים עם משקל כבד בצורה מהירה ויעילה שיד אדם לא מאפשרת זאת.

 

יש הרבה יתרונות לשימוש במלגזות, אחד היתרונות הבולטים שהם חוסכים כוח אדם רב. יחד עם זאת חשוב להכיר את המלגזות לעומקן כיוון שמדובר בכלי תחבורה מסיבי שדורש רישיון מיוחד. חשוב להבין אלו סוגי מלגזות יש ומה כללי השימוש בהן, ולהיכן ואילו סוגי עבודה הן עשויות להתאים.

 

שינוע בטיחותי

המלגזה היא כלי תחבורה שמיועד לכל עסק או חברה שמכילים סחורות כבדות וציוד כבד ונאלצים להניע אותן ממקום למקום באופן תדיר. מלגזה חייבת להיות מתופעלת בידי מלגזן הבקיא בשימוש אתה ובעל רישיון לנהוג במלגזה. מלבד החיסכון בכוח אדם יתרון נוסף שהמלגזה מקנה הוא שמירה על הבטיחות של הסחורה והציוד שלא יפגמו ויישארו בשלמותם.

 

מלגזה בעסק - לארגון וסידור יעיל

מלגזה בעסק היא צורך חיוני חשוב. היא מאפשרת סדר במחסנים של העסק שמכיל הרבה סחורה וכך מאפשרת גישה לכל סחורה או ציוד באופן הכי נוח, כמו מזון או סחורה של שתייה או מכונות כבדות וכל מוצר אחר. מדובר בכלי מכאני שמנטרל כל עבודה פיזית של בן אדם ומאפשר הרמה יעילה ובטוחה ובעיקר מאוד מסודרת למקורות אחסון ששם הסחורה נשמרת בבטחה. ידוע שסדר הוא אחד הדברים החשובים בעסק וכל עסק שמחזיק מלגזה יכול לספק לעצמו הרבה סדר וניצול נכון של זמן ושמירה על איכות מוצריו.

 

מי רשאי לתפעל מלגזה?

לפי החוק נקבע שמי שיכול לתפעל מלגזה חייב יהיה להחזיק ברישיון מתאים. המלגזנים שמתפעלים מלגזה חייבים להיות מעל גיל 21 בעלי רישיון נהיגה על רכב פרטי, רק לאחר מכן יוכלו להוציא את הרישיון רכב על מלגזה מטעם משרד התחבורה. הרישיון מותנה במבחן מותאם. לעומת זאת מלגזן שעובד עם מלגזה ידנית אין צורך ברישיון נהיגה אך כן יש צורך בהיתר הפעלה.

 

שמירה על כללי הזהירות

יש חשיבות גדולה על השימוש בכללי בטיחות בשעת הפעלת מלגזה. מדובר בכלי רכב לכל דבר, שיש לו הוראות שימוש ברורים מאת היצרן; אסור לעבור את המשקל הרצוי, יש לנהוג בצורה מבוקרת ולא זריזה על מנת שהסחורה לא תמעד' מה שעשוי חלילה לפגוע בבני אדם וליצור נזק לסחורה, לכן יש גם חשיבות גדולה במיומנות באמצעות כפות המלגזה.

 

סוגי מלגזות

יש מגוון שלם של מלגזות אך יש מנגנוני הפעלה עיקריים שהם: מלגזה דיזל, מלגזה חשמלית,  או מלגזה רגלית. מעבר לזה ניתן כאמור לקטלג אותן לפי גודל וכושר המשא; מלגזה קטנה, בינונית וגדולה ועוד.

 

לרכוש או לשכור מלגזה?

היום מקובל לשכור מלגזות ולא לקנות אותן. כך למעשה יש תמיד גורם שאחראי לתחזוקה השוטפת שלהם והיא לא נופלת על בעלי העסקים או החברות. למרות זאת יש מלגזות רבות בשוק שמיועדות למכירה והן יד שניה, במצב טוב ובמחיר מפתה.