מתכון להישרדות בהובלה - הובלות דוד
פורטל לקוחות
מתכון להישרדות בהובלה

מתכון להישרדות בהובלה

מלא את הפרטים הבאים

שדה חובה

מתכון להישרדות בהובלה

המעבר לדירה החדשה מהווה את נקודה הפיק לאחר זמן רב של תכנונים וכמיהה לבית החדש. ברוב המקרים המעבר מסמל דף חדש והתקדמות לבני הזוג במהלך החיים. כל ההשתוקקות והצפייה מתגברים ומגיעים לרמת השיא ביום המעבר. בשל כך ליום זה חשיבות עצומה להרגשה הרצויה בעת הכניסה לבית, כניסה ברגל ימין.

מעבר דירה לא חייב להיות סיוט 

הבעיה היא שהמציאות קצת שונה מהדמיון. התפיסה היום היא כי העברה דירה היא סיוט ואף סיוט מתמשך, תחושה שכל יום הסיוט הולך ומתעצם. למעשה, הסיוט מתחיל עוד משלב התכנון, מה לקחת, איך לבחור, איך לארוז, איזה מוביל, באיזה שעה ועוד שאלות רבות שאין לנו מושג ממה להתחיל.

מכיוון שתהליך המעבר אינו כרוך רק בהובלת הדירה אלא בכל הדברים הנלווים, כמו: כבלים, אינטרנט, טלפון, גז, חשמל, מים, ארנונה, מוסדות, דואר וכו' אנו כבר תשושים ודואגים ויכולת קבלת ההחלטות שלנו כבר לא במיטבה.

לנו, חברת הובלות דוד, חשוב להבהיר לכם כי שלב הובלת הדירה הוא חשוב והוא זה שיקבע את ההרגשה של היום שאחרי.

היערכות

סגרתם חוזה, יש דירה חדשה?
חודש המעבר ידוע? אפשר להתחיל להתכונן.

בטרם מתחילים לארוז יש לבצע ניקיון יסודי, בחברתנו אנו קוראים לו "מיון וזריקה".
כולנו יודעים כי התכולה שלנו מכילה דברים שלא ביצענו בהם שימוש במשך שנים וסביר להניח שגם לא נעשה שימוש בעתיד הקרוב. חפצים שכאלה אין טעם לקחת אותם לבית החדש ויש להיפטר מהם. בלי סנטימנטים. בלי התלבטויות.
המיון, הסדר והניקיון יובילו לכך שלבית החדש יכנסו רק הדברים שאנו באמת רוצים, באמת צריכים – פחות בלגאן, יותר סדר. נציין כי בהרבה מקרים תהליך המיון הינו מהנה ואף מהווה הווי משפחתי במציאת חפצים שמעוררים זיכרונות מהימים בהם עוד ידענו מה מסתתר בארונות.

לאחר המיון תוכלו לתכנן את האריזה בצורה טובה יותר, להעריך את כמות הארגזים הנדרשת ולקבל הצעת מחיר בהתאם.
לרוב חברות ההובלה הגדולות מחלקות ארגזים ושקיות ניילון חזקות לטקסטיל ופלסטיקים.

אריזה נכונה

להלן מספר טיפים לאריזת תכולת הדירה באמצעות חומרי האריזה שסופקו על ידנו:
• כלים שבירים יש לארוז בארגזים קטנים, אחרי שכל אחד מהם נעטף בנפרד בעיתון, נייר רך או חומר עיטוף אחר. הארגז צריך להיות מלא לחלוטין כך שכלים לא יוכלו לזוז ולהינזק.
• ספרים יש לארוז בארגזים קטנים, אחרת הם הופכים כבדים לנשיאה.
• בשקיות הניילון אפשר להשתמש לאריזת מצעים, שמיכות ובגדים, שתופסים נפח רב אך אינם כבדים.
• כלי נשק, מסמכים חשובים וחפצים יקרי ערך כמו תכשיטים, עדיף לא לארוז אלא לשאת עליכם או להפקיד בבית של חבר או בן משפחה ליום ההעברה.
• בקבוקים (של שמפו, שמן, בושם וכו') יש לפתוח, להניח שקית ניילון ולסגור מחדש, ואז לעטוף ולהכניס לשקית סגורה ורק אז לארוז.
מומלץ לסמן את הארגזים לפי חדרים  או ע"י מדבקה צבעונית שתקל על הזיהוי. חשוב לסמן ארגזים מכמה צדדים ואת הפתח העליון שדרכו נארזו לצורך זהירות לקרטונים עם ציוד שביר, כי אי אפשר לדעת מראש באיזה כיוון יונחו.

חברת הובלה מכובדת תעטוף לכם את כל הרהיטים העדינים ומוצרי חשמל הגדולים בניילון נצמד למניעת שריטות ושפשופים.

בחירת חברת הובלה

תחום ההובלה בשנים האחרונות הוא תחום פרוץ. כמות חברות ההובלה גדלה כמו אש בשדה קוצים. כל אחת והייחודיות שלה, תחום הפעילות שלה, השירותים שלה והמחירים. היצע נרחב הינו בעל יתרונות וחסרונות.
פריצות השוק הביאה למצב בו היום כל אחד יום להיות מוביל. אין צורך בלימודי תואר ראשון או דוקטורט. כל שצריך הוא רישיון נהיגה ג' ומשאית את השאר כבר נסתדר. הפריצות בתחום פגעה משמעותית בחברות ההובלה הותיקות ששמו את השירות כהנחת יסוד של העסק. לפתע השירות מקבל משנה חשיבות כשהתחרות היא במחירים.
ההיצע הרחב  הועיל לשוק וללקוחות עקב התחרות במחירים אך גרם לשוק לשכוח את מרכיב השירות.
תחשבו על זה – התכולה שכל חייכם עמלתם בשבילה נמצאת בידיהם של המובילים – כמה מפחידה הסיטואציה הזו?
לכן, חשוב לבחור חברת הובלה על פי המלצה, ותק, גודל וניסיון. חברות הובלה העומדות בתקני איכות כמו
ISO 9000:2008 ותעודת ספק מורשה משרד הביטחון מוכיחות כי שמו את עקרון השירות בראש מעינן. כמו כן בדיקת לקוחות החברה יכולה להעיד על רצינות החברה ולהעניק תחושת ביטחון.

קבלת הצעת מחיר מחברת ההובלה יכולה להעיד במספר היבטים על רצינות החברה ואמידותה.

בעת ההתקשרות לקבלת הצעת מחיר חשוב לשים לב כי לחברה יש משרד המנהל סידור עבודה והנהלת חשבונות. סביר להניח שאף אחד לא מעוניין שבקו השני בטלפון יענה לו המוביל כשהוא עם המקרר על הגב ויגיד לכם שאתם רשומים ביומן לשבוע הבא בלי שהוא בודק בכלל.

לא אחת חברות ההובלה הגדולות מרוויחות מפנצ'רים של מובילים קטנים שפשוט לא הגיעו ביום ההובלה מסיבות שונות כמו למשל מסיבה שנכנסה להם דירה עם מחיר גבוה יותר לאותו תאריך. חברות רציניות ישלחו נציג שיבצע סריקה של הבית ותכולתו ולאחר מכן ייתן הצעת מחיר בכתב מסודרת ומפורטת למרכיבים.

גורמים נוספים המהווים חלק משיקולי בחירת המוביל הם כיצד מתבצעת הובלת החפצים: משאית פתוחה או סגורה, גודל המשאית, ביטוח וגובה הכיסוי הביטוחי.

לא מומלץ כלל וכלל לקחת חברת הובלה שבשיחה מבהירה לך שאין צורך במע"מ או חשבונית! הסיבה הראשונה היא שזה לא חוקי כמובן, והסיבה השנייה היא שבמידה ואין מע"מ או חשבונית משמעות הדבר כי ההובלה לא מבוטחת.
אף חברת ביטוח לא תבטח הובלה בלי שבוצעה בהתאם לחוק ויצאה חשבונית.


יום ההובלה


יום ההובלה הגיע. איזה אושר!


נציין מספר טיפים ליום ההובלה על מנת להקל עליכם:

יש להיערך ליום ההובלה כפי שנערכים לנופש: להכין מזוודה עם בגדים, מטענים סלולרים, כלי רחצה וכו'
בבוקר ההובלה, אל תשכחו לשמור מקום חניה למשאית של חברת ההובלות. הכינו מראש עבור הסבלים את השתייה חמה של הבוקר ושתייה קרה להמשך ההובלה וקצת כסף כדי לקנות להם משהו קל לאכול אם יהיה צורך - השקיעו בסבלים ובנהג ותקבלו שירות הובלה טוב יותר. (הכל ממולץ – אין חובה כזו)

הקפידו לדאוג שפריקת החפצים והארגזים מתבצעת ישירות לחדר המתאים בדירה החדשה - זה יחסוך לכם זמן רב וכאבי גב אחר-כך. בסיום הובלה, מומלץ מאד להציץ לתא המטען של המשאית כדי לראות ששום דבר לא נשכח שם. לאחר מכן, השתמשו ברשימת התכולה שיצרתם כדי לבדוק שדבר לא אבד או נגנב, וסמנו "וי" עם כל ארגז שאתם פורקים.

נכתב על ידי עילאי פרץ - מנהל בחברת הובלות דוד. לפרופיל