עוברים דירה עם הילדים? מס' טיפים שחשוב לזכור - הובלות דוד
פורטל לקוחות
עוברים דירה עם הילדים? מס' טיפים שחשוב לזכור

עוברים דירה עם הילדים? מס' טיפים שחשוב לזכור

מלא את הפרטים הבאים

שדה חובה

עוברים דירה עם הילדים? מס' טיפים שחשוב לזכור

מעבר דירה הוא פרויקט בפני עצמו. סביר להניח שמדובר בחוויה די מפוקפקת, במיוחד אם מדובר במשפחה עם ילדים, שבין כה וכה נרגשים מהמעבר לדירה חדשה ולא מוכרת. אז הנה לכם כמה טיפים חשובים כאשר עוברים לבית חדש ביחד עם הילדים.

 

כאשר עוברים דירה עם ילדים, חשוב ביותר שכל ההליך יהיה מאורגן ומסודר עד כמה שניתן, כל זאת על מנת למנוע מהילדים עומס רב, שקשה יהיה להם לעמוד בו. עם המעבר לבית החדש, כדאי כמה שיותר מהר להחזיר את הילדים לשגרה אליה היו מורגלים. ומה זה אומר בדיוק? להקנות להם יציבות, רוגע ושקט נפשי. מומלץ לאכול את ארוחת הערב בדיוק באותן השעות, לצפות עם הילדים בתוכניות טלוויזיה בשעות שקבעתם מראש, ולשלוח אותם למיטה, בשעות שגם הן קבועות. כל אלה יתרמו רבות לביטחונו העצמי של הילד.

שתפו את הילדים

אפשרו לילדים לקחת חלק פעיל בכל הקשור לעיצוב הבית מחדש, היכן למקם רהיטים ואלמנטים אחרים. ולא רק זאת, אלא עצבו ביחד עימם את חדר הילדים, על מנת שיחושו עד כמה שיותר בנוח, ויישמו את רצונותיהם והמלצותיהם. ילדים נוטים "להידבק" לעבר, ולכן רצוי שהבית החדש יהיה מעוצב בדומה לבית הקודם.

לא שוכחים את החברים

כאשר עוברים דירה, הילדים גם נפרדים מהחברים הכי טובים שלהם, מה שיוצר בקרבם עומס נפשי לא מועט ואפילו מצוקות. אז גם אם עברתם דירה, אין כל צורך לנתק את הילדים מהחברים הכי טובים. זהו הזמן להפגיש את ילדכם עם חבריו הכי טובים, מה שיקנה לו תחושה של רציפות והמשכיות.

חברים חדשים

אז נכון, כבודם של החברים הקודמים במקומם מונח, אבל המעבר לבית חדש יוצר הזדמנויות חדשות להכיר חברים חדשים. יש לעודד את הילדים לעשות כך תוך כדי שמירה על קשר עם החברים הקודמים, כך תקלו עליהם. עודדו אותם להזמין חברים חדשים לדירה ועדיף גם לא להתערב.

דברו עם הילד על המצב החדש

למרות שהילד הוא רק ילד, העניקו לו יחס של מבוגר. בררו עימו מה עולה במחשבותיו, מה הוא חושב על המעבר לדירה חדשה. באמצעות שיחה עם הילדים, ניתן להבין טוב יותר את התחושות שלהם לגבי השינוי. שדרו לילדכם שלא רק לו קשה עם המעבר אלא גם לכם המבוגרים, ושהתחושות שלו הינן לגיטימיות לחלוטין. הילד ירגיש בטוח יותר עם עצמו ויבין שגם להיות עצוב ומדוכדך, זה לגמרי תקין.

מתי כדאי לעבור דירה?

התקופה הטובה ביותר לעבור דירה היא בסוף שנת הלימודים, משמע בתקופת הקיץ. זהו הזמן בו הילדים נמצאים בחופשה הן מלימודים והן מחוגים. רצוי לא לעבור דירה בדיוק כשילדכם עומד לעלות לכיתה א', סביר להניח שלא יכיר אף אחד מהילדים מה שעלול ליצוא אצלו תחושת ניכור ותלישות. במקרים בהם אין שום ברירה וההורים נדרשים לעבור דירה באמצע השנה, כדאי מאוד ליצור שיחה עם הילד, להקנות לו את המיומנויות הנדרשות על מנת שיוכל להכיר ילדים חדשים ולהתחבר עימם. ישנם ילדים שקל להם יותר, ואילו ישנם גם ילדים שקשה יהיה להם להשתלב חברתית, לכן יש לתרגל זאת מבעוד מועד.

ביקור בבית החדש, כן או לא?                   

במקרה ועוברים דירה לעיר רחוקה ולא מוכרת, מומלץ לקחת את הילדים ולהכיר להם את הסביבה החדשה. מוטב גם שיכירו ילדים שיהיו באותו הגן או בית הספר אליו ישובצו. כמו כן רצוי שיכירו את מסלול ההליכה למוסדות הלימוד החדשים.