עמילות מכס ושחרור סחורות מהמכס - הובלות דוד
פורטל לקוחות
עמילות מכס ושחרור סחורות מהמכס

עמילות מכס ושחרור סחורות מהמכס

מלא את הפרטים הבאים

שדה חובה

עמילות מכס ושחרור סחורות מהמכס

במדינת ישראל, תקנות המכס קובעות שיש לשלם מס מסוים על פי סוג הסחורה שהוזמנה. למס זה מורכב מעלויות כמו, שווי המוצר עצמו, דמי ההובלה וביטוח (מוטל על הרוכש בדרך כלל).

 

כך למשל, אם נזמין חבילות מחו"ל, יש להתחשב בתקנות הללו:

 

אם שווי החבילות אינו עולה על 75 דולר, הרי שאנו פטורים מתשלום של מע"מ ומכס. יחד עם זאת, אם מדובר על חבילות הכוללת מוצרי אלכוהול וטבק, המכס ישולם בכל מקרה (גם אם הערך נמוך מ-75 דולר).

 

אם שווי החבילות נמוך מ-1000 דולר, הם יוכלו לעבור שחרור מהיר במכס, זאת כמובן בתנאי שהוגשו למכס כל הטפסים וכמו כן דיווח מפורט לגבי החבילות הכולל: תכולת החבילה, סיווג במכס וכמובן את שיווי המוצרים בה.

 

אם שווי החבילות גבוה מ-1000 דולר, אז יידרש תהליך של אישור פרטני לשחרורן מהמכס. זה יכלול כמובן בדיקה של הפריטים ויידרש אישור, על מנת לסיים את התהליך בהצלחה.

מתי כדאי להסתייע בשירותיו של עמיל מכס?

במידה ומדובר על חבילות פטורות ממכס, ניתן להסתדר לבד ואין צורך לשלם על שירותי עמילות מכס. יחד עם זאת, במידה ומדובר על חבילות שנדרש לשלם עליהן מכס או שהן מכילות

 

פריטים חריגים הדורשים אישור, מומלץ להתייעץ עם עמיל מכס חיצוני, לצורך שחרור החבילות והתנהלות מול המכס. למעשה, המעורבות של עמיל המכס היא טובה ממספר סיבות:

 

בגלל תפקידו ומשום הניסיון שיש לו (ידיעת תקנות המכס וגם הכרת הגורמים המשתתפים בתהליך), הוא זה שיביא לשחרור מהיר ותקין של החבילות מהמכס.

 

לקיחת השירות, תפטור אתכם מלחץ ואי וודאות, בייחוד כאשר מדובר על יבוא של סחורות בפעם הראשונה או בעת חזרה מרילוקיישן.

 

במידה ואתם מבצעים רילוקיישן לארץ אחרת ומעבירים את התכולה שלכם, עמיל המכס ידע לתת לכם טיפים לגבי אופן האריזה, השילוח (האם כדאי להשתמש בשירותי משלוח אווירי או ימי) וכמובן את כל המידע לגבי אגרות שתצטרכו לשלם.

 

אם אתם תושבים שחוזרים להתגורר בישראל, יש להתחשב בתקנות המכס. על כן, מומלץ גם לקחת את שירותיו של עמיל מכס, שיוכל לעזור ולהנחות אתכם מה כדאי לכם להביא אתכם לארץ. ישנם פריטים שלא כדאי להביא, כי חל עליהם מיסוי גבוה וישנם פריטים המחייבים אישור יבוא.

שורה תחתונה

מומלץ לבצע את תהליך שחרור החבילות מהמכס, עם בעל מקצוע שיש לו ידע וניסיון עשיר בכל הקשור לתחום עמילות המכס. ישנם המון חברות המספקות את השירותים הללו. מומלץ לבדוק פרטים לגבי החברה, ניסיון, המלצות וכמובן מה המחיר שהיא גובה עבור השירות. כך תוכלו לבחור בחוכמה עם איזו חברה לעבוד – לא משנה אם אתם לקוחות פרטיים (שישתמשו בשירותיה בפעמים בודדות) או עסקיים (ואז השימוש בשירותים שלה יהיה באופן קבוע).