תביעה בעקבות הובלה לא זהירה - הובלות דוד
פורטל לקוחות
תביעה בעקבות הובלה לא זהירה

תביעה בעקבות הובלה לא זהירה

מלא את הפרטים הבאים

שדה חובה

תביעה בעקבות הובלה לא זהירה

בין כה וכה, ואיך שמסתכלים על זה, מעבר לדירה חדשה איננו קל וזאת בלשון המעטה. אך מה קורה כאשר חברת ההובלות לא נהגה במשנה זהירות ונגרמו נזקים לרהיטים וחפצים שונים?

 

אז למרות שמגיע לכם מזל טוב על המעבר לדירה החדשה, מדובר בכאב ראש לא קטן. על חברת ההובלות לסייע לכם להעביר את כל תכולת הדירה הקודמת לדירה חדשה. תמיד מומלץ לעבור בתקופת הקיץ. המעבר עצמו מצריך לא מעט סידורים, ארגונים, ומציאת מסגרות לילדים.

חברת הובלה היא לא חברת ביטוח

כאשר עוברים לדירה חדשה, יש גם להעביר את כל תכולתה לבית החדש. ישנם כאלה הבוחרים חברת הובלות עליה המליצו להם אחרים וישנם המאתרים חברה באמצעות האינטרנט.  אולם, לעולם אי אפשר לדעת עד כמה ניתן לסמוך ולבטוח בחברת ההובלות בה בחרתם, שתעביר את כל תכולת הדירה, משמע ריהוט, מכשירים חשמליים ושאר חפצים מבלי לגרום להם לנזק. ומה קורה כאשר חלק מתכולת הדירה ניזוק במהלך המעבר? בזמן ההובלה חפצים רבים ושאר פריטים עלולים להיפגע, ולכן חשוב לחתום על חוזה עם חברת ההובלות ולברר מה קורה כאשר מצב שכזה מתרחש ולהבטיח את עצמכם.

תביעות משפטיות בגין הובלה שאיננה זהירה

במקרים בהם ציוד ניזוק, בהחלט ניתן לתבוע את חברת ההובלות. בסך הכל מדובר ברכוש שיקר לכם, ואולי הוא גם שווה ממון רב. חשוב לדעת, ישנם מקרים בהם בית המשפט יקבע שחברת ההובלות תאלץ לשלם לכם פיצוי הוגן, אולם ישנם גם מקרים בהם בית המשפט יפסוק דווקא לטובת חברת ההובלות.

לא להירתע מתביעה

על מנת לתבוע חברת הובלות, יש בראש ובראשונה לפנות לעו"ד הבקיא בתחום זה, כלומר, עו"ד לדיני נזיקין. זהו האיש אשר יוכל לקבוע ולהעריך את מהות הנזק שנגרם לכם והוא ייעץ לכם האם בכלל כדאי לתבוע את חברת ההובלות, ומהו הפיצוי המשוער. עורכי דין נוהגים לייעץ בחינם, אולם הם מקבלים אחוזים מסכום הפיצויים. בהחלט אין סיבה להתחשב בחברת ההובלות, רבות מהן מורגלות לתביעות נזיקין והן מעסיקות עו"ד באופן קבוע. לכן, על הלקוח להתעקש ולקבל את מה שמגיע לו.

בדקו את תכולת הדירה

מומלץ ביותר לבדוק את תכולת הדירה, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בחפצים אשר ערכם הכספי הוא רב. כך תדעו טוב יותר, איזה חפץ יקר אכן הגיע לדירה החדשה ואיזה חפץ ניזוק.

 

כדאי גם מאוד לעקוב אחר המובילים, לא על כולם ניתן לסמוך. כמו כן, מומלץ עוד טרם המעבר, לברר עם חברת ההובלות מיהו האדם אשר מעביר לכם את הדירה ומיהם הסבלים. כדאי מאוד להראות לו את החפצים הרגישים יותר כמו פסנתר שעולה לא מעט כסף, ריהוט סלון, ויש ליידע את חברת ההובלות באשר למספר הארגזים, האם הם קטנים או גדולים וכמה הם שוקלים.

התייחסו לסביבת הדירה

כדאי ליידע את המוביל באשר לסביבת הדירה ולהקל עליו. מצאו נקודת מוצא בה המשאית תוכל לעבור בצורה חלקה יותר, ופרטו מהי הגישה הנוחה ביותר ליציאה מהאזור.

רכישת פוליסת ביטוח

חשוב לדעת, כאשר חותמים עסקה עם חברת ההובלות יש לרכוש פוליסת ביטוח. ביטוח שכזה ימנע מכם חוויות אשר יגרמו לעוגמת נפש. מהי חשיבות פוליסת הביטוח? ישנן סיבות רבות ושונות אשר בגינן רצוי לרכוש פוליסת ביטוח. עניין זה נוגע לשבירתם של חפצים במהלך ההובלה ונזקים אחרים. כמו כן, ישנם מקרים נדירים בהם המובילים נקלעו לתאונה ומקרים נוספים, בהם חפצים שונים השייכים לתכולת הדירה פשוט נעלמו כלא היו.