עוברים דירה: חשוב לדעת מההובלה ועד הפריקה - הובלות דוד
פורטל לקוחות
עוברים דירה: חשוב לדעת מההובלה ועד הפריקה

עוברים דירה: חשוב לדעת מההובלה ועד הפריקה

מלא את הפרטים הבאים

שדה חובה

מעבר לדירה חדשה יכול להיות חוויה מרגשת ומשמחת, אבל אין ספק שתהליך ההובלה של החפצים והתכולה לדירה הוא לא תמיד כך: מציאת חברת הובלות אמינה שאפשר לסכם אתה את כל הדברים מראש בלי לפחד מהפתעות ותוספות יצירתיות, כמו גם לוודא שהיא תעשה את הכול במועד שנקבע היא לא תמיד משימה פשוטה.
 
הנה מספר טיפים שיעזרו לכם במהלך המעבר ויהפכו את התהליך למאיים פחות:
 

בשלב האריזה

בשלב האריזה אנחנו בדרך כלל "עושים מה שכולם עושים", ודווקא הפרטים הקטנים הם אלו שיכולים לעשות את ההבדל, לדוגמה:
1.שימוש בארגזים בגודל הנכון על מנת שלא נבזבז חלל ריק וכמובן מספור שלהם עם רשימות (אפשר להצמיד כל רשימה לארגז באמצעות "כיס" שדבוק אליו).
2.לא לארוז בארגזים כבדים מאוד שיקרעו בדרך. (למשל, ארגזים עם ספרים צריכים להיות דווקא קטנים).
3.פריטים שבירים או יקרים מאוד שהם לא מאוד גדולים, רצוי לקחת ברכב הפרטי או אפילו באוטו מסחרי אותו שוכרים מראש.
4.להשתמש בחומרים איכותיים – לא רק בנייר דבק איכותי שקונים בחנות לחומרי בניין, אלא גם ארגזים חדשים ולא כאלו שכבר היו בשימוש ונקרעים הרבה יותר בקלות.
5.למקם מראש את כל הארגזים במקום עם גישה נוחה.
6.לקבוע מתי בדיוק לבצע את האריזה, לא מאוחר מדי ולא מוקדם מדי.
 

לפני ההובלה

 
על מנת להימנע מההפתעות עם חברת ההובלות, כדאי להראות לה תמונות של הבניין או הדירה מהם אתם מעבירים והבניין או הדירה אליהם אתם מעבירים. כך תוכלו לקבל הצעת מחיר יותר מפורטת בהסתמך על דרכי הגישה.
על מנת להימנע ממצב בו המוביל לא מגיע, יש להוסיף לחוזה סעיף פיצוי. חברת הובלות רצינית תסכים לחתום על סעיף כזה, בעוד חברת הובלות "חאפרית" בדרך כלל תנסה לשכנע אתכם ש-"הכול יהיה בסדר", וכאן אתם בדיוק צריכים להתחיל לחשוד... אותו הדבר בנוגע לסעיף הביטוח: הובלה בלי ביטוח יכולה לעלות לכם הרבה מאוד כסף אם משהו משתבש בדרך ולכן אין טעם לחסוך בקטע הזה.
בכל אופן, תמיד חשוב לעשות השוואת מחירים, אפילו אם אתם לחוצים מאוד בזמן, כך תוכלו להימנע גם מהצעות מחיר גבוהות מאוד שנועדו לנצל את הלחץ שאתם נמצאים בו. הגורמים המשפיעים על המחיר הם  עונת המעבר (בקיץ כולם עוברים), המקצועיות של הפועלים (האם הם קבועים או ארעיים) ומרחק הנסיעה (כאשר מדובר בנסיעות מאוד ארוכות).
 

שלב הפריקה

 
אחרי שחברת ההובלות עזבה את השטח וכל ארגז מונח בדיוק במקומו, הגיע הזמן לפרוק את כל הארגזים. אם מדובר בכמות מאוד גדולה של ארגזים או שנסעתם נסיעה ארוכה, יכול להיות שכדאי לכם להשתמש בחברה כמו סידורים כדי לא לקרוע את עצמכם לפני כל הבירוקרטיה שאתם עוד צריכים לעבור על מנת להתמקם במקום החדש. מדובר בחברות שהתפקיד שלהן הוא לפרוק את התכולה במהירות ולחסוך לכם זמן יקר אותו אתם יכולים לנצל כדי לנוח ולשאוף קצת אוויר. ישנה גם אפשרות לאריזה מהירה, במיוחד בחברות שמציעות שירות בכל הארץ.
מעבר נעים!