טיפים למוביל - הובלות דוד
פורטל לקוחות
טיפים למוביל

טיפים למוביל

מלא את הפרטים הבאים

שדה חובה

מה גובה הטיפ אותו נהוג לתת לצוות המובילים? האם נהוג לתת טיפ על הובלה קטנה? ומהם הפרמטרים שמשפיעים על מתן הטיפ? כל אלו ועוד הן שאלות חשובות ועליכם לדעת את התשובות לפני יום ההובלה. לכן כדי שכל הצדדים יצאו מרוצים, ריכזנו עבורכם מידוע וטיפים, תרתי משמע.

סיימתם לארוז את כל הבית, והרגע המיוחל הגיע: יום ההובלה. המובילים הגיעו בזמן, ביצעו את תפקידם נאמנה, פרקו את כל הציוד שלכם בבית ללא תקלות מיותרות וביעילות מרשימה ועכשיו הגיע הזמן להוקיר להם תודה. כמובן שהדרך לעשות זאת היא בעזרת מתן טיפ או תשר אם תרצו, כאשר נשאלת השאלה מה גובה הטיפ אותו נהוג להעניק? ואילו גורמים ישפיעו על כך?

מהו גובה הטיפ הנהוג?

כדי לדעת מה גובה הטיפ אותו נהוג להעניק, יש לעשות מעט סקר שוק בתחום. התעניינו אצל חברים, מכרים או בני משפחה אשר השתמשו בשירותי הובלה זה מכבר ושאלו אותם כמה טיפ נתנו. אם אין לכם כאלו בנמצא, תמיד תוכלו לעשות חיפוש אינטרנטי ולנסות להבין מה נהוג. יש לציין כי ממש כמו במסעדה כן מקובל להעניק טיפ למובילים בסיום העבודה, והדבר אינו אופייני רק להובלות בת"א או הובלות באשדוד כי אם להובלות באופן כללי. לכן אל תקטינו ראש או תאמרו שלא ידעתם, הדבר עשוי לגרום לחוסר שביעות רצון. אם אינכם מצליחים להשיג על כך מידע, תוכלו אף לשאול את חברת ההובלות עצמה.

טיפ שלנו: התארגנו מבעוד מועד

כמובן שאינכם רוצים להגיע לסוף ההובלה ללא כסף מזומן בכיס ועל כן עליכם להיערך מבעוד מועד, לעבור בכספומט יום לפני ולדאוג להוציא מזומנים. על מנת למנוע אי נעימויות, מומלץ ורצוי לא פעם לסגור את נושא הטיפ מול הנהלת החברה וכך לכלול את הטיפ במחיר ההובלה הסופי. בדרך זו תוכלו להימנע מבעיות מול המובילים עצמם או חוסר שביעות רצון מהגובה הטיפ אותו בחרתם להעניק. במקרים רבים חברת ההובלות יכולה להמליץ על מתן טיפ למובילים ואף לומר מהו הסכום המקובל, אם זאת היא אינה יכולה לחייב אתכם לעשות כן.

מה הגורמים שמשפיעים על מתן הטיפ?

אחד הפרמטרים אשר משפיעים על גובהו של הטיפ זוהי מורכבותה של העבודה. ישנן הובלות הנחשבות למורכבות יותר מאחרות והן דורשות מצוות המובילים להשקיע מאמצים גדולים יותר וזמן רב. כמו כן ישנו הבדל בין שירות של העברת דירות קטנות לבין העברת דירות גדולות ובמידה והמובילים סיפקו גם שירותים נלווים כמו פירקה ואריזה, נהוג לצ'פר אותם עם טיפ יותר גדול. פרמטר נוסף אשר משפיע על גובהו של הטיפ הוא המיקום בו מבוצעת ההובלה. הובלות בת"א לרוב עולות יותר לעומת הובלות בצפון או בדרום ועל כן כאשר עלות ההובלה נמוכה יותר משמעותית, נהוג לחלק טיפ גבוה יותר למובילים. באופן כללי, אפשר לתת סכום כסף אשר יתחלק בין כלל המובילים ואפשר לתת טיפ לכל מוביל ומוביל.

מתי כדאי להשאיר את הכסף בארנק?

ישנם מקרים בהם אנו לא מרוצים מהשירותים אותם קיבלנו ויום המעבר עשוי להתגלות כסיוט. המובילים לא הגיעו בזמן, גרמו נזק לציוד ורכוש, עבדו שלא בזהירות, נהגו בחוסר נימוס וסבלנות, מיאנו לבצע פעולות שסוכמו מראש ועוד שלל התנהגויות אשר הובילו אתכם לחוסר רצון במתן טיפ בתום השירות. עם זאת ישנם כאלו שדווקא יבחרו שכן להשאיר טיפ, אולם טיפ נמוך יותר מאשר היו משאירים, אם השירות היה לשביעות רצונם המרבית. בכל מקרה במידה ויש לכם בעיה עם המובילים בשטח, מומלץ ליצור קשר עם חברת ההובלות עצמה על מנת שתטפל בנושא ותמנע עוגמת נפש לכל הצדדים המעורבים.

בסופו של דבר: ההחלטה בידיים שלכם

הסכום אותו נהוג לתת לכל מוביל נע בטווח של בין 50 ל- 100 ₪ תלוי בגודלה של הדירה ועולה בהתאם למורכבות העבודה. את הסכום יש להכפיל במספר העובדים ולכן כדי להיערך בהתאם מוטב לדעת כמה עובדים מגיעים אליכם מבעוד מועד. במידה והעבודה הייתה מורכבת וכללה הפתעות עליהן לא סוכם, מומלץ לצ'פר את המובילים בסכום כסף נוסף כאות תודה על הטרחה. עם זאת יש לציין כי ההחלטה על מתן טיפ או לא תלויה בכם ואתם אלו שמחליטים אם לעשות כן בהתאם לטיבם של השירותים הניתנים.