סידורים אחרונים לפני מעבר דירה - הובלות דוד
פורטל לקוחות
סידורים אחרונים לפני מעבר דירה

סידורים אחרונים לפני מעבר דירה

מלא את הפרטים הבאים

שדה חובה

סידורים אחרונים לפני מעבר דירה

עוברים דירה? מזל טוב! התחלה חדשה הנה מרגשת לכל הדעות. אולם בל נשכח כי מדובר גם בתהליך בירוקרטי אשר דורש מכם להקפיד על כל הפרטים כדי להכניס את חייכם החדשים למסלול הנכון.
 

הרגע לו חיכיתם סוף סוף הגיע – מעבר הדירה. עם זאת למרות ההתרגשות שבדבר, מעבר דירה זהו תהליך מעט מורכב הדורש התארגנות, היערכות והמון לוגיסטיקה. יש לסגור קצוות בדירה הישנה, לעשות את כל הסידורים בדירה החדשה ובל נשכח את יום המעבר עצמו שגם הוא חשוב לא פחות.


לכן, כדי להקל עליכם ולו במעט, ריכזו עבורכם את כל הדגשים החשובים בעת המעבר וערכנו רשימה של כל הסידורים אותם תצטרכו לבצע לפני ואחרי מעבר דירה.

סוגרים קצוות בדירה הישנה

כאשר עוברים דירה ונושאים פנים אל חיים חדשים, יש לסגור את כל הקצוות של החיים הקודמים ולוודא כי לא השארנו דברים לא פתורים הקשורים אל הדירה הישנה.

 • חשמל – לפני מעבר דירה יש להתקשר 103 לחברת החשמל על מנת להסדיר את החשבון עמם. כדי לעשות זאת עליכם לתת להם את קריאת מונה החשמל שנמצא בדירה ולשלם את יתרת החשבון. כמובן שאנו ממליצים גם לבקש שהקבלה תישלח לכתובת של הבית החדש תוך שאתם מעדכנים אותם על המעבר עצמו.
  לחברת חשמל 
 • ארנונה ומים – תשלום ארנונה ומים מתבצע בעירייה או ברשות המקומית אליה אתם שייכים. ברוב המקרים תצטרכו לגשת בעצמכם לעירייה כדי להסדיר את הנושא ואל תשכחו להביא עמכם איזושהי הוכחה כי עד היום התגוררתם בנכנס המדובר ושילמתם ארנונה ומים עבורו.
 • אינטרנט, טלפון וכבלים – כיום ישנן חברות אשר מציעות חבילה משולבת של אינטרנט, כבלים וטלפון. אם יש לכם חבילה כזו עליכם ליצור קשר עם החברה ולבקש להתנתק או להעתיק את השירות. כמובן שאם שירותים אלו ניתנים לכם על ידי חברות שונות, יש ליצור קשר עם כל חברה בנפרד ומומלץ לעשות זאת בימים הקרובים למעבר.
  לחברת יס 
  לחברת הוט 
  לחברת בזק 
  לחברת נטוויז'ן 013 
  לחברת פרטנר סמייל 012 
  לחברת בזק בינלאומי 014 
 • סגירת חוזה – במידה ואתם עוברים מדירה או בית שם התגוררתם תחת חוזה שכירות, לפני המעבר עליכם לבקש מבעל הבית אישור בכתב לגבי סיום החוזה ואישור שאין לו טענות אליכם. מוטב גם כי לא תשכחו לקחת את כל הצ'קים אותם שמתם לפיקדון וכן את צ'ק הביטחון.
 • גני ילדים ובית ספר – במידה ואתם הורים לילדים עליכם לסגור קצוות גם במוסדות החינוך השונים. לרוב בגני ילדים יבקשו להתריע על המעבר מראש, לפחות חודשיים לפני הזמן. כמו כן עליכם לרשום את ילדיכם מבעוד מועד למסגרות החדשות באזור אליו אתם עוברים בתקופת הרישום, שימו לב שאתם בודקים את המסגרות היטב ועומדים על טיבן.

תהליך ההובלה ומציאת חברה איכותית

אחד השלבים הקריטיים של מעבר הדירה הוא יום ההובלה. לכן חשוב מאוד לוודא כי אתם בוחרים בחברה הנכונה ומוכנים מבעוד מועד לתהליך. את חברת ההובלות מומלץ להזמין כשלושה שבועות עד שבועיים לפני תאריך המעבר וזאת כדי לשריין חברה מקצועית ללא הצורך להתפשר ברגע האחרון. מהחברה יש לבקש ארגזים ולהתחיל לארוז, כאשר כמובן ישנם טיפים רבים אשר יוכלו להקל עליכם לעבור את התהליך. מומלץ כי תהיה זו חברה עם המלצות אשר מציעה לכם את מיטב השירותים בתחום, כדי להבטיח שיום המעבר יעבור במידת השלום האפשרית.

 

לפני שמגיע היום המיועד היו מוכנים, ארזו לכם תיק קטן ובו כל הדברים שאתם צריכים, שמרו מקום חניה למובילים, קחו עמכם את כל הפריטים החשובים ועשו את הצעד הגדול אל עבר חייכם החדשים.

איך מוצאים חברת הובלות?

מציאת חברת הובלות זו משימה חשובה ולכן יש להקדיש לכך זמן ומחשבה. חברת הובלות מקצועית היא המפתח למעבר קל ופשוט ולכן עליכם לבצע בחירה חכמה. לפניכם כל הדברים עליהם יש לשים דגש בעת בחירת חברת הובלות:

 • מקצועיות – חברת ההובלות צריכה להיות כמה שיותר מקצועית.
 • ניסיון – ניסיון גם הוא משחק תפקיד וככל שהחברה תהיה יותר מנוסה כך גם שירותיה בתחום.
 • ביטוח – הרכוש שלכם חשוב ולכן כדאי לבחור בחברה שמציעה לכם ביטוח מקיף.
 • חוזה – לאחר שסיכמתם את פרטי ההובלה לא לשכוח לחתום על חוזה בו כל הפרטים מצוינים.
 • המלצות – אם אתם מתלבטים תוכלו לבקש המלצות מחברים או לבקש מהחברה להפנות אתכם לממליצים.

ולמה יש לדאוג בדירה החדשה?

כאמור הבירוקרטיה אינה נגמרת עם המעבר ולאחר שאתם מתחילים בחייכם החדשים עליכם לעשות סידורים אשר יאפשרו לכם להכניס את החיים למסלול.

 • שינוי כתובת – אחד הסידורים החשובים לו עליכם לדאוג בעת המעבר לדירה חדשה הוא שינוי הכתובת שלכם במשרד הפנים. כדי לעשות זאת עליכם להגיע ללשכת רישום האוכלוסין הקרובה לאזור מגוריכם כאשר אתם מצוידים בתעודת הזהות וטופס הבקשה לשינוי מען. מלבד משרד הפנים יש לשנות גם את הכתובת בדואר על מנת שכל המכתבים שישלחו אליכם לאחר המעבר יגיעו אל יעדם.
 • גני ילדים ובתי ספר – למרות כי נרשמתם כבר מבעוד מועד כדאי להגיע לבית הספר או לגן לפגישה עם הגננת או היועצת החינוכית לשם היכרות. בפגישה זו כדאי להציג את עצמכם, לספר על ילדיכם ולשאול על השלבים השונים של הקליטה, כדי לאפשר מעבר כמה שיותר חלק וקל עבור הילדים.
 • ביקור בעיירה או במועצה המקומית – העירייה או המועצה המקומית מציעות שירותים רבים וטובים ומלבד רישום לגני ילדים, עליכם לבקר שם לאחר המעבר כדי להירשם בתור תושבים, לשלם ארנונה ומים, להעביר את החשבונות על שמכם ועוד. יש לציין כי ישנם עיריות או מועצות אשר יאפשרו לכם לעשות את כל הסידורים טלפונית או דרך הפקס וישנן כאלו אליהן תצטרכו להגיע בעצמכם.
 • חברת החשמל – כאשר נכנסים לבית חדש רצוי וכדאי לוודא כי אכן זו התחלה חדשה עבורכם וכי לא קיימים חובות של הדייר הקודם. מומלץ ליצור קשר על חברת החשמל, להעביר את החשבון על שמכם, לעדכן קריאת מונה חשמל ולוודא כי לא קיימים חובות ישנים אותם יש לסדר.
 • בנקים, חברות ביטוח וחברות אשראי – לאחר המעבר יש לאתר סניף של הבנק שלכם הקרוב למקום מגוריכם ולעבור אליו, כך תהיה לכם גישה נוחה יותר. כמו כן יש לעדכן את חברת האשראי, כמו גם את חברת הביטוח בכתובת החדשה על מנת להבטיח שמכתבים חשובים יגיעו אליכם. ברוב המקרים ניתן לעדכן את הכתובת על ידי שליחת פקס ובו תצלום ספח תעודת הזהות עם הכתובת החדשה בצירוף בקשה לשינוי כתובת.
  לבנק פועלים 
  לבנק לאומי 
  לבנק דיסקונט 
  לבנק יהב 
  לבנק מזרחי טפחות 
  לבנק איגוד 
  לבנק הבינלאומי 
 • אינטרנט, כבלים וטלפון – גם בבית החדש יש להתייחס לנושא התקשורת ועת המעבר יש להתקשר לחברה אליה אתם מעוניינים להצטרף על מנת שיחברו אתכם מחדש לשירותים בהם אתם מעוניינים. ישנן חברות שונות ומגוונות המציעות את אלו השירותים כחבילה אחת, או בנפרד, כמו כן במקרים רבים תוכלו להעתיק את קווי התקשורת מהבית הישן לחדש.
 • שירותי בריאות – בעת מעבר דירה עליכם לאתר את קופת החולים הקרובה למקום מגוריכם ולעבור אליה. ברוב הקופות ניתן עדכן את הפרטים על מעבר הדירה און ליין וכך להתחיל לצרוך את השירותים הנחוצים.
  לקופ"ח כללית 
  לקופ"ח מכבי 
  לקופ"ח מאוחדת 

להתחיל את חייכם החדשים ברגל ימין זו המטרה בעת מעבר דירה ולכן יש להקפיד לבצע את כל הסידורים הנחוצים וכך להבטיח שיהיה זה מעבר קל כמה שיותר חלק עבורכם.